Filmy malarstwo, malarka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje malarstwo, malarka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Baabul

7,0
Avinash - syn bogatego przedsiębiorcy Balraja Kapoora, właśnie wraca po długiej nieobecności ze Stanów Zjednoczonych. Ojciec i syn nie tylko współpracują na polu zawodowym, ale łączy ich również serdeczna przyjaźń. Kiedy Avinash poznaje piękną i mądrą Malvikę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Wkrótce młodzi pobierają się, a Balraj przyjmuje synową jak własną córkę. Niestety ich szczęście wkrótce zostaje zburzone. Balraj jako głowa rodziny stara się złagodzić ogromny ból swoich bliskich. Aby ulżyć im w cierpieniu, decyduje się sprzeciwić hinduskiej tradycji.

Wielkie oczy

6,4
6,7
Wielkie oczy to film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane w reżyserii jednego z największych wizjonerów współczesnego kina – Tima Burtona. W latach sześćdziesiątych XX wieku świat zachwyca się intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Walter Keane. Jednak za genialnymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona Margaret. Kobieta walczy o prawdę, uznanie i wyzwolenie się spod wpływu bezwzględnego despoty oraz z roli, którą narzuca jej społeczeństwo.

Frida

7,2
Frida Kahlo z pasją poświęca się malarstwu po wypadku, z którego ledwie uszła z życiem. Natchnienia dostarcza jej burzliwe małżeństwo i trudna sytuacja polityczna.


Ten film biograficzny przedstawia życie malarza, litografa i ojca współczesnego plakatu. W epoce Montmartre pod koniec XIX wieku, kiedy francuskie śmietanki towarzyskie trafiały do ​​slumsów w paryskich kabaretach i burdelach, młody Henri de Toulouse-Lautrec (Régis Royer) poświęcił się malarstwu i obcował z prostytutkami, by zapomnieć o swojej deformacji.
Młoda historyk sztuki, Anna (Alexia Kaltsiki) pracuje nad przedstawieniem ludzkości twórczości malarki Marii Dimou (Maria Protopappa). W tworzeniu tej retrospektywy pomaga jej Angelos (Georges Corraface), były kochanek malarki. Przy okazji obydwoje próbują wyjaśnić dość tajemnicze przyczyny śmierci Marii. Nie do końca wiadomo, czy artystka popełniła samobójstwo, czy może została zabita. W między czasie okazuje się, że Angelos nie do końca jest szczery z Anną.
Motyw kobiety fatalnej przewijający się w zachodniej kulturze od mitu Salome poprzez męskich malarzy okresu symbolizmu aż po czasy współczesne. Wizerunek kobiety w sztuce malarskiej kształtowany głównie przez mężczyzn zmieniał się wraz z prawami, jakie płeć piękna uzyskiwała w społeczeństwie. Jak wygląda on dziś, gdy kobiety doszły do głosu i same mogą wyrazić się poprzez sztukę?
Krótkie opowiastki (przyprawione szczyptą humoru) o słynnych obrazach zachodniej kultury, ich twórcach oraz okolicznościach powstania tych dzieł sztuki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…