Filmy żołnierz, wojsko, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, wojsko, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Urodzony w zamożnej rodzinie Henri Grouès (Benjamin Lavernhe) był zarówno bojownikiem ruchu oporu, posłem, obrońcą bezdomnych, rewolucjonistą, jak i obrazoburcą. Od ław Zgromadzenia Narodowego po slumsy na paryskich przedmieściach – jego zaangażowanie na rzecz najsłabszych przyniosło mu międzynarodową sławę. Stworzenie Emmaüs i fala jego niezapomnianego uroku zimą 1954 roku uczyniły go ikoną. Jednak każdego dnia wątpił w swoje działania. Jego słabości, cierpienie, mało wiarygodne życie intymne pozostawały nieznane opinii publicznej. Zbuntowany biedą i niesprawiedliwością, często krytykowany, a czasem zdradzany, Henri Grouès miał tysiąc żyć i stoczył tysiąc bitew. W historii pozostawił ślad pod wybranym przez siebie imieniem: Abbé Pierre.
Druga wojna światowa. Grupa wybitnych naukowców pracuje nad stworzeniem bomby atomowej dla amerykańskiej armii.
Połowa kwietnia 1945 roku. Armie Sprzymierzonych zmierzają nieuchronnie w stronę Berlina. Jedna z kompanii Wojska Polskiego ma za zadanie dokonać rozpoznania bojem przeprawy przez Odrę. Kompanię tworzą zaprawieni w walkach weterani jak kapral Wojciech Naróg (Wojciech Siemion), porucznik Kaczmarek (Krzysztof Chamiec). Wśród pozostałych żołnierzy są także między innymi młody AK-owiec – uczestnik powstania warszawskiego, wysiedleńcy z kresów oraz dowódca major Polak (Nikołaj Rybnikow).


Hitlerowcy wypowiedzieli wojnę, jest 1 września 1939 roku. W wielu miastach obok Polaków mieszkają również Niemcy, nierzadko są też rodziny i małżeństwa mieszane, narodowości polsko-niemieckiej. Tak też jest w opowiadanej w filmie historii tragicznej miłości Piotra Horodeckiego i Anny Marii Boehme, mieszkających w Bydgoszczy, która szykuje się do obrony.
Podczas klęski 1940 roku trzech francuskich żołnierzy: sierżant Chaudard (Pierre Mondy) i jego podwładni, Tassin (Aldo Maccione) i Pitivier (Jean Lefebvre), woleli deptać im po piętach niż poddać się wrogowi. Cała trójka prawie pomyliłaby sytuację z wycieczką w teren, gdyby niespodziewane spotkanie porucznika Dubouchela (Erik Colin), lekkomyślnego lotnika, nie przywołało ich z powrotem do bardziej aktywnej rzeczywistości. Chcąc ukryć się na farmie, Pitivier prowokuje strzelaninę, w wyniku której grupa staje na czele niemieckiej lawety. Dlatego nasi przyjaciele trzeźwieją w mundurze wroga, zdobywając w ten sposób łatwo żywność niezbędną do ich utrzymania, podczas gdy pułkownik desperacko szuka 7. Kompanii Łączności... Grupa odzyskuje szeregowca Carliera (Alain Doutey), któremu udało się uciec z konwoju więźniów. Wkrótce potem Carlier zostaje ranny, a fałszywi Niemcy pomszczą go bez litości, czekając na uwolnienie całej Kompanii, która nie wierzy własnym oczom!
Wojna rosyjsko-ukraińska zasiała niepokój w Europie. Wielu ludzi zaczęło interesować się bezpieczeństwem. Niemcy uświadomili sobie, że nie są przygotowani na taki kataklizm. Na 84 miliony mieszkańców przypada jedynie jakieś pół miliona miejsc w schronach, a i tak nie spełniają one dostatecznych standardów bezpieczeństwa. Zupełnym przeciwieństwem jest Szwajcaria, gdzie każdy obywatel ma zapewnione miejsce w bunkrze. Pod tym względem kraj ten jest wzorem, dlatego Niemcy chcą się uczyć od nich. Mają zamiar zainwestować ponad 10 milionów euro w bezpieczeństwo swoich obywateli…
Brytyjskie wojsko rekrutuje niewielką grupę wysoko wykwalifikowanych żołnierzy, aby uderzyć na siły nazistowskie za liniami wroga podczas II wojny światowej. Jej przebieg zmieniają niekonwencjonalne techniki walki, co daje początek nowoczesnej jednostce Black Ops.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Historia filmu osadzona jest w roku 1944. Ofelia (Ivana Baquero) wraz z mamą Carmen (Ariadna Gil) przybywają do nowego domu, gdzie mieszka nowy mąż Carmen - kapitan Vidal (Sergi López). Dziewczynce trudno znieść swojego nowego ojca. W związku z tym wymyśla swój własny wyimaginowany świat, w którym spotyka w ruinach labiryntu Fauna. Ten mówi jej, że jest księżniczką i musi wykonać trzy zadania.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…