Filmy śledztwo, film psychologiczny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śledztwo, film psychologiczny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opowieść kapitana milicji, Siwego, który będąc już na zasłużonej emeryturze, wspomina reporterowi, który odwiedził go w sanatorium, przebieg swojej ostatniej, zawiłej sprawy. Wzmianka prasowa o zagadkowej śmierci dziewczyny z półświatka o pseudonimie „Księżniczka”, przypomniała kapitanowi proces, w którym występowała jako świadek. Tamta sprawa i jej wynik zawsze budził jego wątpliwości, dlatego Siwy rozpoczyna prywatne śledztwo…

Od nowa

6,8
Odnosząca sukcesy terapeutka Grace Fraser (Nicole Kidman) mieszka w Nowym Jorku z mężem Jonathanem (Hugh Grant) oraz uczęszczającym do elitarnej prywatnej szkoły synem (Noah Jupe). Ich z pozoru idealne życie z dnia na dzień wywraca się jednak do góry nogami za sprawą gwałtownej śmierci i łańcucha zaskakujących wydarzeń. Grace, nagle pozostawiona sama sobie, konfrontuje się z narastającą w jej w życiu katastrofą, która na dodatek ma charakter publiczny. Przerażona sytuacją, musi porzucić dotychczasowe życie i zbudować swój świat od nowa – dla siebie i swojego syna.
Rysa to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym, w którym największą zagadką okazują się zepchnięte do podświadomości bolesne doświadczenia. To także przekonująca opowieść o kobiecie, która z całych sił stara się odnaleźć w patriarchalnym policyjnym świecie, wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Czy mimo głębokich cieni, jakie rzucają dawne grzechy, uda jej się to osiągnąć?


Kroll

6,8
Marcin Kroll, główny bohater filmu, jest żołnierzem, odbywającym służbę zasadniczą. Tuż przed manewrami dezerteruje. Przyczyną ucieczki staje się wiadomość, że jego żona i najlepszy przyjaciel mają ze sobą romans. Postępek Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza, który nie wytrzymał prześladowań ze strony sadystycznych podoficerów. Kadra oficerska boi się skandalu – samobójstwo i dezercja to zbyt dużo jak na jedną jednostkę. Dowództwo postanawia więc na własną rękę odszukać dezertera, zanim zainteresuje się nim prokuratura wojskowa.
W ciężarówce milicja znajduje zwłoki dziewczyny. Ofiarą jest Anna Barańczyk, a kierowca zostaje głównym podejrzanym.
Marta, księgowa po trzydziestce, waha się pomiędzy pozostaniem przy mężu i dziecku, a ucieczką od codzienności z żywiołowym miłośnikiem żeglarstwa, Jackiem (w tej roli dowcipnie obsadzony reżyser Rejsu, Marek Piwowski). Trwanie w małżeństwie, niby przykładnym, lecz zżartym przez rutynę, to wybór konsekwencji raz podjętych decyzji. Myśl o beztroskim życiu z dnia na dzień, jakie proponuje Jacek, to dla Marty - urodzonej samarytanki - perspektywa wolności i możliwość zrobienia wreszcie czegoś dla siebie. Moralne dylematy w Bilansie opierają się więc na zagadnieniach wolności i odpowiedzialności, altruizmu i egoizmu. W tle - rodzajowy obrazek biurowego kawałka PRL-u oraz imponujące salta Mai Komorowskiej.
Historia rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Dwaj przyjaciele – Zyga i Michał – działają w konspiracyjnej organizacji. Pewnego dnia Zyga zostaje aresztowany, skatowany podczas śledztwa zaczyna sypać. Następują kolejne zatrzymania, a wkrótce Zyga zostaje zwolniony, co świadczy, że zdradził. Organizacja wydaje na niego wyrok śmierci. Wykonawcą ma być Michał…
Milicja prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa na tle rabunkowym. Młoda kobieta, Małgorzata, jest jedynym świadkiem zbrodni, przez chwilę widziała zabójcę. Dziewczyna wśród gości modnego kurortu ma rozpoznać mordercę. Przestępca wymyka się jednak milicji, a Małgorzata znajduje się się w śmiertelnym niebezpieczeństwie…
Podejrzana o zabójstwo męża kobieta opowiada o swoim niełatwym małżeństwie. Jej relacja jeszcze bardziej oddala śledczych od prawdy.
Komendant posterunku MO, Słaboszewski, w sposób niekonwencjonalny prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa dokonanym na nieznajomym człowieku. Mieszkańcy wsi podejrzewają miejscowego dziwaka, Michalika…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…