Filmy kobieta, film czarno-biały, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kobieta, film czarno-biały, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Powikłane losy dwóch kobiet, które muszą walczyć przeciwnościami rzucanymi im przez los. Teresa i Linka występują razem w kabarecie, gdy ten upada, muszą szukać pracy w prowincjonalnym miasteczku. Tam nie zagrzewają długo miejsca, ponieważ teatrzyk nie wytrzymuje próby czasu, a Linka nie występuje z powodu ciąży. Zastanawia się nad jej przerwaniem, jednocześnie planując powrót do Warszawy, gdzie pozostał ojciec dziecka.
Bronka, Franka, Amelka i Kwiryna wychowały się, mieszkają w Nowolipkach. Wszędzie bieda, brak perspektyw i trzeba dużego hartu ducha, aby nie dać się dniu powszedniemu. Każda z dziewczyn ma swoje marzenia – bogactwo, kariera artystyczna, miłość, stabilizacja – cele, które zrealizować może być niezwykle trudno.


Wrzos

7,7
Andrzej Sanicki jest młodym, dobrze rokującym, ale też prowadzącym hulaszczy tryb życia, kawalerem. Pod naciskiem ojca oświadcza się Kazi Szpanowskiej. Szybko ustalają, że żadne z nich nie żywi do drugiego głębszego uczucia. On kocha się w baronowej Celinie, a w niej odżywa uczucie do dawnego narzeczonego, który był uważany za zmarłego, ale się odnalazł. Z biegiem czasu Andrzej odkrywa coraz więcej zalet żony i jego myśli, uczucia zaczynają biec w zgoła nieoczekiwanym dla niego kierunku.
Młoda kobieta jest rozdarta między dwoma mężczyznami: ukochanym z dzieciństwa i przystojnym studentem sztuki.
Bohaterem filmu jest były żołnierz AK, uczestnik powstania warszawskiego, mieszkający od wielu lat za granicą. Przybywa do Polski jako kierowca francuskiego przemysłowca i stara się odnowić kontakt z ludźmi, z którymi wspólnie przeżył bujną młodość wypełnioną miłością, przyjaźnią, walką.
Irena pragnie wolności, swobody, radości życia. Dochodzi do wniosku, że wszystkiemu winne jest małżeństwo, zostawia więc męża z dzieckiem i wyjeżdża do Paryża. We Francji znajduje sobie adoratora, ale przyjeżdża też za nią milioner z Warszawy, który ją prześladuje. W tym czasie jej mąż, Zenon, próbuje popełnić samobójstwo. Czy jest nadzieja, że miłość zatriumfuje?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…