Filmy lekarz, pierwsza wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lekarz, pierwsza wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Amsterdam

5,9
5,2
W latach 30. trzech przyjaciół - lekarz, pielęgniarka i adwokat - jest świadkami morderstwa, sami stają się podejrzanymi i odkrywają jeden z najbardziej skandalicznych spisków w historii Ameryki.
James Whale (Ian McKellen) jest starym reżyserem filmowym, który przed piętnastu laty opuścił Hollywood. Odtąd Whale żyje z dala od wielkiego świata. Z jego zdrowiem jest coraz gorzej - kolejny wylew sprawił, że James stoi już właściwie nad grobem. Choroba wywołuje falę wspomnień, przeważnie takich, o których Whale starał się zapomnieć. Reżyser nie kryje swoich skłonności homoseksualnych. W swojej posiadłości zatrudnia młodego ogrodnika, byłego żołnierza Claytona Boone'a (Brendan Fraser). Między mężczyznami rodzi się więź.
Ernest Hemingway w 1918 roku, w wieku osiemnastu lat, jest amerykańskim dziennikarzem. Przybywa na Stary Kontynent, gdzie jako wolontariusz pracuje w Czerwonym Krzyżu, żeby być jak najbliżej frontu. Pewnego dnia zostaje ranny i trafia do szpitala, gdzie spotyka dwudziestosześcioletnią pielęgniarkę Agnes von Kurovsky. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Czy ich miłość przetrwa rozłąkę, po powrocie Ernesta do Ameryki?


Jest pierwsza wojna światowa. Dwaj koledzy, lekarz i adwokat, kupują w górach stary dom. Otwierają w nim hotel-sanatorium. Zaczynają zjeżdżać się kuracjusze z całej Europy. Jednak każdy z nich podaje się za zupełnie inną osobę niż jest w rzeczywistości. Szukają tutaj miejsca dla ukojenia swoich wojennych przeżyć. Jednak czy to aby na pewno dobre miejsce?
Ciepła i wzruszająca opowieść o dwóch starszych, mieszkających razem siostrach. Znajdują na plaży nieprzytomnego młodego człowieka, zabierają go do domu i opiekują się nim. Gdy ten odzyskuje przytomność, okazuje się, że jest Polakiem. Wraz z biegiem czasu jednak, między nim a siostrami nawiązuje się nić porozumienia...
John, syn królowej Mary, cierpi na napady padaczki i autyzm, jak i zaburzenia rozwojowe. Rodzina Królewska stara się go ukryć przed opinią publiczną. Poznajemy historię Johna, jego relacje z rodziną, z bratem - księciem George'em, polityczne wydarzenia, które miały miejsce w owym czasie (np. upadek dynastii Romanowów w 1917 roku) i miłość oraz oddanie niani Charlotte Bill dla Johna.
Film historyczny o wydarzeniach I wojny światowej – kwietnia 1914 roku, z którymi zetknął się w Polsce Lenin (miasteczko Poronin w Karpatach Polskich). Właśnie tam, na terytorium byłych Austro–Węgier, przyszły przywódca zostaje uwięziony jako poddany wrogiego państwa. Autorzy filmu dają widzowi szansę, aby śledził myśli bohatera, porównując jego spojrzenie na przyszłość i teraźniejszość.
Tytułowy Johnny to młody Amerykanin, który z powodu wpojonych mu przez nieżyjącego już ojca ideałów, zaciąga się do wojska, aby jak twierdzi, podczas I wojny światowej "walczyć o demokrację". Podczas inspekcji okopów Johnny zostaje wyznaczony do idiotycznej misji, w której zostaje bardzo ciężko ranny. Wybuch bomby pozbawia go rąk, nóg oraz twarzy, a w dalszej konsekwencji - również wzroku, słuchu i węchu. Lekarze cudem ratują młodego żołnierza, który po umieszczeniu w szpitalu określony jest mianem "warzywa". Diagnoza lekarzy nie jest do końca trafna. Wewnątrz zmasakrowanego organizmu nadal funkcjonuje mózg. Chłopakowi udaje się wymyślić sposób porozumiewania się z otoczeniem przy pomocy alfabetu Morse'a. W ten sposób Johnny nawiązuje kontakt z jedną z pielęgniarek...
Alma Schindler jest córką znanego malarza, Emila Schindlera. Młodej Almy nie pociąga jednak malarstwo, a komponowanie i doskonalenie swojej sztuki pianistycznej. Dziewczyna coraz szybciej zyskuje uznanie jednej z bardziej utalentowanych pianistek. Dzięki licznym protekcjom udaje jej się spotkać z jednym z najbardziej cenionych wiedeńskich kompozytorów, Gustavem Mahlerem. Oboje zakochują się w sobie i podejmują decyzję o małżeństwie, mimo że kompozytor jest o dwadzieścia lat starszy od dziewczyny i jest Żydem.

120

Film przedstawia prawdziwą historię tureckiej wioski Van, która podczas I Wojny Światowej staje w obliczu zagrożenia. By pomóc krajowi, wysyła 120 chłopców w wieku od 12 do 17 lat, by poprzez góry zanieśli swojemu wojsku niezbędną amunicję, której brakuje na froncie. W trakcie podróży zostali oni zaatakowani przez nieprzyjaciela, a w drodze powrotnej musieli zmierzyć się z zamiecią śnieżną. Do domu powrócili tylko nieliczni...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…