Filmy przyjaźń, pedofilia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, pedofilia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film porusza głośny dziś problem wykorzystywania seksualnego dzieci. Pokazuje, jak głęboki wpływ mają podobne doświadczenia na życie młodych ofiar. Bohater filmu - Brian, nieudacznik wychowywany przez nadopiekuńczą matkę - wyparł z pamięci traumatyczne przeżycia. Dręczy go jednak luka we wspomnieniach, którą uznaje za skutek porwania przez kosmitów. Szukając rozwiązania próbuje odnaleźć Neila - chłopca, który pojawia się w jego snach, a który może być kluczem do rozwiązania zagadki „utraconych” pięciu godzin.
Choć bez trudu godzimy się z istnieniem ponad 20 tysięcy gatunków pszczół, ludzka różnorodność wielu osobom wydaje się trudna do zaakceptowania. Na własnej skórze przekonuje się o tym ośmioletnia Lucía, do której – wyraźnie wbrew jej woli – większość krewnych wciąż zwraca się urzędowym imieniem Aitor. W trakcie spędzanych w baskijskiej wiosce wakacji bohaterka konfrontuje się ze skrajnie odmiennymi postawami – od wyraźnej niechęci ze strony konserwatywnej babki, przez bierność zagubionej mamy. Wytrwale broniąca własnej tożsamości Lucía zyskuje jednak zaskakującą sojuszniczkę – opiekującą się tytułowymi pszczołami, żyjącą w zgodzie z naturą ciocię.
Jimmy, Dave i Sean dorastali wspólnie w ubogiej dzielnicy Bostonu. Spędzali całe dnie na ulicy. W ich okolicy niewiele się działo. Do czasu, kiedy Dave został zmuszony do przejażdżki, która na zawsze zmieniła życie trójki przyjaciół. Przestali się spotykać, aby nie przypominać sobie o przeżytych cierpieniach.


W tym filmie tytuł brzmi niewinnie. W rzeczywistości to obraz porządnych, zdawałoby się, młodych małżeństw z niewielkiego miasteczka. Ich życie to na pozór sielanka - wspólne spotkania, place zabaw, pływanie z dziećmi. Idealne dzieci, idealni rodzice. Dzieci mają w przyszłości osiągać szczyty kariery, a znudzeni małomiasteczkowym życiem i nieustanną grą pozorów rodzice poszukują ucieczki i zapomnienia w ukradkowych romansach i internetowej pornografii.
Barbara Covett, despotyczna i samotna nauczycielka, prowadzi żelazną ręką swoją klasę w jednym z londyńskich liceów. Podczas samotnych wieczorów pisze dziennik. Do szkoły przychodzi nowa nauczycielka plastyki - Sheba. Na początku wydaje się Barbarze idealnym materiałem na przyjaciółkę. Jednak sytuacja zmienia się, kiedy Barbara odkrywa, że Sheba ma romans z jednym ze swoich uczniów. Covett też ma swoje szkolne tajemnice.
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.
Głównym bohaterem opowieści jest Gabriele Noone, pisarz i autor bijącej rekordy popularności audycji radiowej. Jednym z największych fanów audycji Noone′a jest 13-letni Pete Lomax. Niezwykłe spotkanie Pete′a z Gabriele na zawsze odmieni życie ich obu.
Oto wesoła i wzruszająca historia ośmiu utalentowanych chłopców, którzy pragną dostać się do najbardziej prestiżowych uniwersytetów w kraju. W drodze na szczyt pomagają im ekscentryczni nauczyciele; młody hedonista i starszy wyjadacz, który ma swoje zdanie na każdy temat. Zobacz, w jaki sposób młodzi ludzie poznają wartości edukacji, szczęścia, porażki i sukcesu w iście brytyjskim stylu.
Przypadki pedofilii w Kościele Katolickim stały się codzienną strawą dzisiejszych mediów. Bardziej jednak niż zatrważające statystyki oddziałuje pojedyncza, intymna historia Jesúsa Romero, który jako 11-letni ministrant był molestowany przez księdza, przyjaciela rodziny, a zarazem życiowego mentora. Po latach młody Meksykanin wraca pamięcią do tamtych traumatycznych zdarzeń. Interesuje go nie tylko wymierzenie sprawiedliwości winnemu, ale i konfrontacja twarzą w twarz z człowiekiem, który złamał mu życie.
Alexandre Rockwell, gość dziewiątej edycji American Film Festivalu i laureat Indie Star Award, powraca z filmem, który sam nazywa duchową kontynuacją słynnych "Stópek" z 2013 roku. Podobnie jak przed niemal dekadą reżyser opowiada historię rezolutnego rodzeństwa, które próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie zdominowanym przez nieodpowiedzialnych dorosłych. Zniecierpliwieni postawą zapijaczonego ojca i zahukanej matki, Billie i Nico postanawiają w końcu wcielić w życie radykalne rozwiązania. Wzorem protagonistów filmów Rockwella dzieciaki ruszają w podróż w poszukiwaniu wewnętrznej wolności. Niczym w klasycznych "road movies" bohaterowie "Sweet Thing" przeżywają na przemian zabawne i gorzkie przygody, których konsekwencje pozostają trudne do przewidzenia. Niezależnie od tego, jak zakończy się odyseja Billie i Nica, przez cały czas unosi się nad nią romantyczna aura tytułowej piosenki Vana Morrisona marzącego o tym, by "spacerować i rozmawiać wśród ogrodów zwilżonych deszczem, i już nigdy, przenigdy się nie zestarzeć".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…