Filmy queer

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje queer. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Shortbus

6,5
Film opowiada o grupie młodych nowojorczyków, którzy zbierają się w undergroundowym klubie "Shortbus", który cieszy się złą sławą z powodu kontrowersyjnej mieszanki sztuki, muzyki i polityki. Ich celem jest rozwiązanie problemów seksualnych w ich związkach.
Opowieść o Joao Francisco dos Santos, kabaretowym transwestycie, wyrzutku i ojcu siedmiorga adoptowanych dzieci, który spędził w więzieniu prawie 28 lat. Reżyser zrywa z linearną narracją, stawia na wizualną ekspresję, niezwykły montaż i ujęcia, przy pomocy których opisuje barwny świat swego bohatera. Jedno z odkryć ubiegłorocznego festiwalu w Cannes.
Ekranizacja kultowej powieści Toma Robbinsa. Uma Thurman jako mistrzyni autostopu (natura obdarzyła ją monstrualnej wielkości kciukami, które zatrzymują każdy samochód) zmierzająca do hipisowsko-lesbijskiego rancza...


Witamy w EWS, prestiżowej szkole z internatem. Tu wyboista droga ku sławie stoi otworem przed każdym, kto nie jest mięczakiem. Zbuntowani to reboot popularnej opery mydlanej, na podstawie której nakręcono oddzielne telenowele w Argentynie i Meksyku na początku lat 2000. W Zbuntowanych w reżyserii Santiago Limóna i Yibrana Asauda przemierzamy korytarze Elite Way School, poznając nowe pokolenie uczniów, nowe historie i nowych bohaterów (oraz kilkoro dobrze znanych, których wieloletni fani bez trudu rozpoznają). W ośmiu odcinkach śledzimy losy grupy uczniów starających się wygrać Bitwę zespołów — konkurs muzyczny, który może zaważyć na ich przyszłej karierze muzycznej. Jesteśmy też świadkami ich pierwszych miłości i przyjaźni oraz działań pewnego tajemniczego stowarzyszenia, które może pokrzyżować muzyczne plany pierwszoroczniaków.
Film Pietro Marcello opowiada o dwóch, ściśle związanych ze sobą historiach. Pierwszą z nich jest opowieść o miłości gwałtownego lecz sentymentalnego Sycylijczyka, notorycznego przestępcy (Enzo) i jego transseksualnej partnerki (Mary). Są razem od ponad dwudziestu lat. Poznali się w więzieniu. Uczucie, jakie ich połączyło, nieustannie kwitnie. Ich losy zostają przedstawione na tle nostalgicznej opowieści o mieście (portowej Genui), widzianym z perspektywy doków i wąskich uliczek pełnych włóczęgów i prostytutek. Odczytywane listy miłosne Enza i Mary łączą się z surowym pejzażem Genui i archiwalnymi materiałami z życia portowego miasta. Nostalgiczny obraz upadającej Genui widz obserwuje podczas miejskich wędrówkek Enza. Kończące film czułe wyznanie Mary (opowiada o związku z Enzem) nadaje filmowi liryczny, pełen ciepła ton.
Serial dokumentalny, przedstawiający codzienne życie sześciu queerowych osób mieszkających w Korei Południowej: pary gejów i pary lesbijek, pragnących sformalizować swoje związki, mimo iż ich ojczyzna nie uznaje małżeństw jednopłciowych, oraz związku biseksualnej dziewczyny i jej transpłciowego chłopaka, zmagającego się z trudnościami stawianymi przez społeczeństwo w stosunku do osób wciąż czekających na tranzycję.
Film porusza głośny dziś problem wykorzystywania seksualnego dzieci. Pokazuje, jak głęboki wpływ mają podobne doświadczenia na życie młodych ofiar. Bohater filmu - Brian, nieudacznik wychowywany przez nadopiekuńczą matkę - wyparł z pamięci traumatyczne przeżycia. Dręczy go jednak luka we wspomnieniach, którą uznaje za skutek porwania przez kosmitów. Szukając rozwiązania próbuje odnaleźć Neila - chłopca, który pojawia się w jego snach, a który może być kluczem do rozwiązania zagadki „utraconych” pięciu godzin.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…